EK Voetbalschema 2012
  
Het logo bestaat uit een tak met drie bloemen, waarvan twee in de nationale kleuren van Polen en Oekra´ne. De grootste bloesem heeft de vorm van een voetbal. Het EK 2012 krijgt de slogan Creating history together mee, vrij vertaald: Samen geschiedenis maken!

Amsterdam,  | In totaal zijn er zestien landen die aan het eindtoernooi mogen deelnemen. Via een indruk wekkende kwalificatie reeks van het Nederlands elftal, heeft het Oranje zich geplaatst in groep B. In vier poules van vier teams worden 3 wedstrijden gespeeld, waarna de nummers 1 en 2 van elke poule doorgaan naar de knock-outfase, die georganiseerd zijn volgens een systeem met rechtstreekse uitschakeling.

 
GROEPSINDELING EK 2012
 
    GROEP A   GROEP B
  Vlag Tjechie TsjechiŰ   Vlag Denemarken Denemarken
  Vlag Griekenland Griekenland   Vlag Duitsland Duitsland
  Vlag Polen Polen   Vlag Nederland Nederland
  Vlag Rusland Rusland   Vlag Portugal Portugal
           
    GROEP C   GROEP D
  Vlag Kroatie KroatiŰ   Vlag Engeland Engeland
  Vlag Ierland Ierland   Vlag Frankrijk Frankrijk
  Vlag Itale ItaliŰ   Vlag Zweden Zweden
  Vlag Spanje Spanje   Vlag Oekraine Oekra´ne
 
 
 
    Groep A     Rust Eind
8-6 vr Polen - Griekenland, Nationaal Stadion, Warschau 18:00  1-0  1-1
8-6 vr Rusland - Tsjechie, Municipal Stadion, Wroclaw 20:45

2-0

 4-1
12-6 di Griekenland - Tsjechie, Municipal Stadion, Wroclaw 18:00

0-2

 1-2
12-6 di Polen - Rusland, Nationaal Stadion, Warschau 20:45 0-1  1-1
16-6 za Griekenland - Rusland, Nationaal Stadion, Warschau 20:45    
16-6 za Tsjechie - Polen, Municipal Stadion, Wroclaw 20:45    
           
    Groep B        
9-6 za Nederland - Denemarken, Metalist Stadion, Charkov 18:00 0-1 0-1
9-6 za Duitsland - Portugal, Ukraina Stadion, Lviv 20:45 0-0 1-0
13-6 wo Denemarken - Portugal, Ukraina Stadion, Lviv 18:00 1-2 2-3
13-6 wo Nederland - Duitsland, Metalist Stadion, Charkov 20:45 0-2 1-2
17-6 zo Portugal - Nederland, Metalist Stadion, Charkov 20:45    
17-6 zo Denemarken - Duitsland, Ukraina Stadion, Lviv 20:45    
           
    Groep C        
10-6 zo Spanje - Italie, Arena Gdansk, Gdansk 18:00 1-1 1-1
10-6 zo Ierland - Kroatie, Miejski Stadion, Poznan 20:45 1-2 1-3
14-6 do Italie - Kroatie, Miejski Stadion, Poznan 18:00    
14-6 do Spanje - Ierland, Arena Gdansk, Gdansk 20:45    
18-6 ma Kroatie - Spanje, Arena Gdansk, Gdansk 20:45    
18-6 ma Italie - Ierland, Miejski Stadion, Poznan 20:45    
           
    Groep D        
11-6 ma Frankrijk - Engeland, Donbass Arena, Donetsk 18:00 1-1 1-1
11-6 ma Oekra´ne - Zweden, NSC Olympisch Stadion, Kiev 20:45 1-2 2-1
15-6 vr Oekra´ne - Frankrijk, Donbass Arena, Donetsk 18:00    
15-6 vr Zweden - Engeland, NSC Olympisch Stadion, Kiev 20:45    
19-6 di Zweden - Frankrijk, NSC Olympisch Stadion, Kiev 20:45    
19-6 di Engeland - Oekra´ne, Donbass Arena, Donetsk 20:45    
           
    Kwartfinale [KF]      
21-6 do Winnaar A - 2e Groep B, Nationaal Stadion, Warschau 20:45    
22-6 vr Winnaar B - 2e Groep A, Arena Gdansk, Gdansk 20:45    
23-6 za Winnaar C - 2e Groep B, Donbass Arena, Donetsk 20:45    
24-6 zo Winnaar D - 2e Groep C, NSC Olympisch Stadion, Kiev 20:45    
           
    Halve finale [HF]      
27-6 wo Winnaar KF 1 - Winnaar KF 3, Donbass Arena, Donetsk 20:45    
28-6 do Winnaar KF 2 - Winnaar KF 4, Nat. Stadion, Warschau 20:45    
           
    Finale      

1-7

zo Winnaar HF 1 - Winnaar HF 2, NSC Ol. Stadion, Kiev 20:45    
 
 
 
    Uitslagen oefeninterlands nederlans elftal     Eind
26-5 za Bayern Munchen - Nederland, Munchen 20:00    3-2
26-5 za Nederland - Bulgarije, Arena, Amsterdam 20:00    1-2
30-5 wo Nederland - Slowakije, De Kuip, Rotterdam 20:00    2-0
02-6 za Nederland - Noord-Ierland, Arena, Amsterdam 20:00    6-0
 

Copyright Polska 2012.nl  - Partner van DannHensums.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WK 2010

EK 2012

WK 2014

EK 2016

WK 2018

WK 2022

 

 

Hosted by:
Argeweb Hosting